ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦରେ କୃଷିର ଅଂଶ ୧୫% କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି – ଅର୍ଜୁନ ମୁଣ୍ଡା

0

ଶିଳ୍ପ ଏବଂ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଭାରତର ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦ (GDP) ରେ କୃଷିର ଅଂଶ ୧୯୯୦-୯୧ ମସିହାଠାରେ ୩୫ ପ୍ରତିଶତରୁ 15 ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ବୋଲି ସରକାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅର୍ଥନୀତିର ମୋଟ ମୂଲ୍ୟ (GVA) ରେ କୃଷିର ଅଂଶ ୧୯୯୦-୯୧ ମସିହାରେ ୩୫% ରୁ ୨୦୨୨-୨୩ ରେ ୧୫% କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ହ୍ରାସ, ମୋଟ ମୂଲ୍ୟ (ଜିଭିଏ) ହ୍ରାସ ହେତୁ ନୁହେଁ ବରଂ ସେବା କ୍ଷେତ୍ର ମୋଟ ମୂଲ୍ୟ ଓ ଶିଳ୍ପରେ ଦ୍ରୁତ ବିସ୍ତାର, ହେବା ଯୋଗୁଁ ହୋଇଛି , ଏହା କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅର୍ଜୁନ ମୁଣ୍ଡା ଲୋକସଭାକୁ ଏକ ଲିଖିତ ଉତ୍ତରରେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଗତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କୃଷି ଏବଂ ସହଯୋଗୀ କ୍ଷେତ୍ର ହାରାହାରି ବାର୍ଷିକ ୪% ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅନୁଯାୟୀ ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦରେ କୃଷିର ଅଂଶ ମଧ୍ୟ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ପାଇ ପ୍ରାୟ ୪% ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର କୃଷି ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି, ସମ୍ବଳ ବ୍ୟବହାର ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି, ନିରନ୍ତର କୃଷିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ, ଭିତ୍ତିଭୂମି ମଜବୁତ କରିବା ଏବଂ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଦରମା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଦିଗରେ ଅନେକ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଯୋଜନା, ସଂସ୍କାର ଏବଂ ନୀତି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ PM-Kisan ଯୋଜନା ୨୦୧୯ ରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ସମାନ କିସ୍ତିରେ ବାର୍ଷିକ ୬,୦୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଏକ ଆୟ ସହାୟତା ଯୋଜନା। ନଭେମ୍ବର ୩୦, ୨୦୨୩ ସୁଦ୍ଧା ୧୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨.୮୧ ଲକ୍ଷ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମୁଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ।

nano urea

Leave A Reply

Your email address will not be published.

nine + 13 =