ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମତ୍ସ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଭାରତ- ୨୦୨୩ ଅନୁଷ୍ଠିତ

0

କେନ୍ଦ୍ର ମତ୍ସ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୁରୁଶୋତ୍ତମ ରୁପାଲାଙ୍କ ସହ ମିଳିତ ଭାବେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଗୁଜରାଟର ସାଇନ୍ସ ସିଟିରେ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ଟେବୁଲ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଦୁଇ ଦିନିଆ ଆନ୍ତର୍ଜତୀୟ ମତ୍ସ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଭାରତ-୨୦୨୩ ରେ ଭାରତ ତଥା ବିଦେଶରୁ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଦର୍ଶକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

nano urea

ଏହି ରାଉଣ୍ଡ ଟେବୁଲରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲା, ଏକ ସରକାରୀ ବିବରଣୀ ରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ରାଜ୍ୟର ମତ୍ସ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଭାବେ ଗୁଜୁରାଟର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଆଇନଗତ ଭାବେ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଷ୍ଟ୍ର ତଥା ବିଭିନ୍ନ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏଜେନ୍ସିର ପ୍ରତିନିଧୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଜଳବାୟୁ ସଙ୍କଟ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଜଟିଳ ଆହ୍ୱାନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସହଯୋଗ ପ୍ରୟାସ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ କମ୍ପାନୀ , ରପ୍ତାନିକାରୀ , ମତ୍ସ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ଏବଂ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଶିଳ୍ପ ସମେତ ୨୧୦ ଟି ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶକ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ | ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ଉତ୍ପାଦ, ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା, ସଫଳତାର କାହାଣୀ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସେକ୍ଟରରେ ଅଭିନବ ସମାଧାନ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

seventeen − nine =